Wyjazd na mecz Polska-Arabia Saudyjska – co trzeba wiedzieć?

Reprezentacja Polski w piłce nożnej na mundialu w Katarze zagra z Meksykiem, Argentyną, a także Arabią Saudyjską. Planujesz wyjazd na ostatnie z tych trzech spotkań? Sprawdź, o czym powinieneś wiedzieć!

Mecz Polska-Arabia Saudyjska – informacje ogólne

Nasi piłkarze zmierzą się z Arabią Saudyjską 26 listopada (sobota) o godz. 14.00 na Education City Stadium na przedmieściach Dohy, stolicy Kataru. Stadion ten może pomieścić 45 350 widzów.

W dotychczasowej historii mierzyliśmy się z tym państwem zaledwie trzy razy, wygraliśmy za to wszystkie trzy spotkania. Po raz ostatni graliśmy z reprezentacją tego kraju w 2006 roku – mecz skończył się rezultatem 1:2.

Mundial w Katarze – ważne informacje

MŚ w Katarze niosą ze sobą wiele przełomowych zmian, jak choćby ta, że mundial po raz pierwszy w historii będzie rozgrywany w państwie arabskim, a dodatkowo w porze jesiennej. Wybierając się do tego kraju, koniecznie trzeba też wiedzieć, że począwszy od wizyty na lotnisku, od każdego kibica będzie wymagana specjalna karta Hayya Card.

Będzie ona ważna w dniach 1.11.2022-16.01.2023 r. Spełni funkcję wizy – bez niej nie zostaniemy wpuszczeni do Kataru! Przyda się również podczas wejścia na stadion (wraz z okazaniem biletu), pomoże przy poruszaniu się komunikacją miejską, a także zakwaterowaniu.

Katar jest państwem o zupełnie innej mentalności niż europejska, dlatego należy przestrzec kobiety, aby zachowywały odpowiedni dla tamtejszej kultury strój – w przeciwnym razie grozi im wysoka grzywna. Niekiedy dla płci pięknej konieczne może być także nakrycie głowy.

Polska-Arabia Saudyjska – bilety

Mecz Polska-Arabia Saudyjska odbędzie się w ramach fazy grupowej Mistrzostw Świata. Cena biletów na ten etap rozgrywek wynosi ok. 300 zł, jeśli zaś chcemy zapłacić za wszystkie trzy mecze tej fazy, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 950 zł. Cena biletów rośnie wraz z kolejnymi etapami rozgrywek, najdroższy jest oczywiście bilet na mecz finałowy.

Polska otrzymała na mecz z Arabią Saudyjską 4600 biletów. Spotkanie to, w porównaniu do meczów z Meksykiem i Argentyną, cieszy się najmniejszym zainteresowaniem ze strony kibiców, dlatego właśnie tutaj jest największe prawdopodobieństwo uzyskania biletu. Zakupić go można na stronie www.FIFA.com/tickets.

Mundial w Katarze – wyjazd na mecz

Podróż do Kataru ma charakter egzotyczny, a to dlatego, iż kraj ten ulokowany jest na Bliskim Wschodzie. Najtańszym, a zarazem najszybszym połączeniem lotniczym z Polski jest przelot na trasie Warszawa-Doha. Jego cena wynosi ok. 3000 zł, ale w jedną stronę.

Możemy również wybrać inne opcje, które nie dotkną tak bardzo naszego budżetu, lecz musimy liczyć się z przesiadkami oraz trasą, która dla niektórych może być dosyć uciążliwa.

Z każdym dniem niestety coraz trudniej o zakwaterowanie w hotelu. Polska zakwalifikowała się do turnieju dosyć późno, dlatego większość miejsc hotelowych była już wówczas zajęta. Co prawda pojedyncze miejsca mogą się jeszcze znaleźć, lecz będą one drogie.

Znajdź najlepsze miejsce dla siebie!

Zapisz się do newslettera i nie przegap żadnego eventu.

.

Integral Special to ekskluzywny produkt podczas gal KSW dedykowany grupom premium.

Poczuj jak to jest być VIP-em na najbardziej prestiżowych galach mma w Polsce i w Europie. Oddzielne wejście, dedykowany stolik w strefie VIP, opieka hostess, spotkanie z legendą KSW, open bar, after-party. A to tylko początek atrakcji. Jesteś gotowy?

Integral Special to ekskluzywny produkt podczas gal KSW dedykowany grupom premium.

Poczuj jak to jest być VIP-em na najbardziej prestiżowych galach MMA w Polsce i w Europie. Oddzielne wejście, dedykowany stolik w strefie VIP, opieka hostess, spotkanie z legendą KSW, open bar, after-party. A to tylko początek atrakcji. Jesteś gotowy?

Światowe legendy futbolu na Twoim wydarzeniu.

Chcesz pograć w piłkę ze swoim idolem? Organizujesz event i chcesz olśnić gości blaskiem gwiazd? Potrzebujesz mówcy, który opowie o swojej karierze sportowej? Dostarczymy wybraną przez Ciebie legendę na Twój event.

Porozmawiajmy

i znajdźmy najlepsze doświadczenie dla Ciebie lub Twojego partnera biznesowego. Możesz do nas zadzwonić: PL +48 501 015 664, UK +44 7723 505 878 lub skontaktować się z nami mailowo: greg@integralpoland.com.​