Wyjazd na mecz Polska-Meksyk – co trzeba wiedzieć?

Reprezentacja Polski zagra w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się jesienią w Katarze. Nasi reprezentanci w pierwszym meczu fazy grupowej zmierzą się z Meksykiem. Chciałbyś obejrzeć to spotkanie z trybun? Oto niezbędnik kibica!

Wyjazd do Kataru – najważniejsze informacje

Polscy piłkarze zagrają z reprezentacją Meksyku 22 listopada o godz. 17.00 na Stadium 974 w Dosze – stolicy Kataru. Do tej pory graliśmy z reprezentacją Meksyku 8 razy – 3 razy wygraliśmy i 3 razy przegraliśmy.

Nowością na mundialu w tym arabskim kraju jest przede wszystkim fakt, iż każdy kibic będzie musiał wyrobić i posiadać przy sobie specjalną kartę – Hayya Card. Będzie ona obowiązywała w okresie od 1 listopada br. do 16 stycznia 2023 roku. Dzięki niej będzie można wjechać do Kataru, uzyskać wstęp na stadion w dniu meczu (wraz z okazaniem ważnego biletu), a także dokonać zakwaterowania.

Szczególną uwagę na swój ubiór powinny zwrócić kobiety, a to z racji tego, iż Katar jest państwem islamskim. Za nieodpowiedni strój grozi grzywna. Niekiedy od płci pięknej może być również wymagane nakrycie głowy.

Problemem dla turystów może być ponadto konieczność ładowania elektroniki, gdyż niezbędny w tym celu będzie specjalny adapter, który będzie pasował do tamtejszych gniazdek elektrycznych. Takie adaptery dostępne są w hotelu, istnieje też możliwość ich zakupu.

Polska-Meksyk – cennik biletów

Bilet na mecz Polska-Meksyk mieści się w ramach fazy grupowej, a więc jego cena wynosi od 300 do ok. 950 zł (za wszystkie trzy mecze fazy grupowej). Bilety na kolejne fazy turnieju, np. ćwierćfinały i półfinały, są już znacznie droższe. 

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) otrzymał na mecz z Meksykiem 3200 biletów, co stanowi 8% biletów – taki sam odsetek przyznano także innym federacjom piłkarskim. Aby dokonać zakupu biletu, należy uczynić to na stronie www.FIFA.com/tickets.

Mundial w Katarze – warunki wyjazdu

Najtańszym połączeniem lotniczym do Kataru jest lot Warszawa-Doha, którego cena wynosi ok. 3000 zł w jedną stronę. Mamy co prawda opcję kosztującą nieco ponad 4000 zł w obie strony, lecz konfiguracja tego połączenia nie wszystkim może przypaść do gustu. Podróż do Kataru samolotem trwa nieco ponad 5h w jedną stronę. 

Wysokie ceny dotyczą nie tylko samej podróży – również zakwaterowanie w hotelach jest niebagatelnie drogie, a ponadto większość miejsc została już zarezerwowana. Co prawda organizatorzy zapowiedzieli, że kibice otrzymają 90 000 dodatkowych miejsc noclegowych, jednak zważywszy na to, iż na mundialu spodziewanych jest około miliona gości, taka liczba dodatkowych miejsc wydaje się nie spełnić zapotrzebowania.

Nieoficjalnie mówi się, że jeśli wybieramy się do Kataru, warto wziąć ze sobą śpiwór i namiot. Tutaj również organizatorzy poszli na rękę kibicom i zapowiedzieli przeznaczenie im dodatkowego tysiąca namiotów. Taka opcja, choć może mało komfortowa, z pewnością pozwoli sporo zaoszczędzić zarówno na pobycie w Katarze, jak i drodze powrotnej do kraju.

Znajdź najlepsze miejsce dla siebie!

Zapisz się do newslettera i nie przegap żadnego eventu.

.

Integral Special to ekskluzywny produkt podczas gal KSW dedykowany grupom premium.

Poczuj jak to jest być VIP-em na najbardziej prestiżowych galach mma w Polsce i w Europie. Oddzielne wejście, dedykowany stolik w strefie VIP, opieka hostess, spotkanie z legendą KSW, open bar, after-party. A to tylko początek atrakcji. Jesteś gotowy?

Integral Special to ekskluzywny produkt podczas gal KSW dedykowany grupom premium.

Poczuj jak to jest być VIP-em na najbardziej prestiżowych galach MMA w Polsce i w Europie. Oddzielne wejście, dedykowany stolik w strefie VIP, opieka hostess, spotkanie z legendą KSW, open bar, after-party. A to tylko początek atrakcji. Jesteś gotowy?

Światowe legendy futbolu na Twoim wydarzeniu.

Chcesz pograć w piłkę ze swoim idolem? Organizujesz event i chcesz olśnić gości blaskiem gwiazd? Potrzebujesz mówcy, który opowie o swojej karierze sportowej? Dostarczymy wybraną przez Ciebie legendę na Twój event.

Porozmawiajmy

i znajdźmy najlepsze doświadczenie dla Ciebie lub Twojego partnera biznesowego. Możesz do nas zadzwonić: PL +48 501 015 664, UK +44 7723 505 878 lub skontaktować się z nami mailowo: greg@integralpoland.com.​