Wyjazd na mecz Polska-Argentyna – co trzeba wiedzieć?

Jesienią tego roku w Katarze odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej mężczyzn, na których wystąpi również reprezentacja Polski. Zamierzasz oglądać z trybun mecze Polaków? Czekasz z niecierpliwością na spotkanie z Argentyną? Poznaj szczegóły dotyczące wyjazdu na ten mecz!

Mecz Polska-Argentyna

Mecz fazy grupowej pomiędzy Polską a Argentyną zostanie rozegrany 30 listopada o godz. 20.45 czasu polskiego.

Spotkanie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców, a to dlatego, że reprezentacja Argentyny należy do czołowych drużyn na świecie. W jej szeregach grają topowi piłkarze, na czele z Leo Messim, siedmiokrotnym zdobywcą Złotej Piłki – nagrody dla najlepszego zawodnika na świecie.

Wyjazd do Kataru – o czym trzeba pamiętać?

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji dotyczących pobytu w Katarze:

  • Na mundialu niezbędna będzie specjalna karta – Hayya Card, która zastąpi wizę wjazdową do Kataru. Bez niej nie uda się też wejść na stadion ani się zakwaterować.
  • Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na ubiór, aby nie był zbyt skąpy, gdyż Katar jest krajem muzułmańskim. Za niedostosowanie się do tego wymogu grozi grzywna (restrykcja nie obowiązuje w hotelach z prywatną plażą). W niektórych miejscach wymagane jest ponadto nakrycie głowy.
  • Ze względu na to, iż Katar jest krajem muzułmańskim, dostęp do alkoholu jest mocno ograniczony. Nie wolno go również wwieźć do kraju (wymagana jest specjalna licencja).
  • Dobrze jest mieć ze sobą amerykańskie dolary, gdyż najłatwiej jest je wymienić na inne waluty.
  • Aby skorzystać z gniazdka elektrycznego w hotelu, potrzebny będzie specjalny adapter. Można go nabyć w recepcji lub zakupić za około 5 USD.

Polska-Argentyna – ceny biletów

Bilety na mundial w Katarze można zakupić jedynie na stronie www.FIFA.com/tickets. Dostępne są w sprzedaży od 5 kwietnia. Parę dni temu FIFA ogłosiła natomiast, iż do tej pory sprzedano aż 1 800 000 biletów.

Mecz Polski z Argentyną odbędzie się na Stadium 974, które może pomieścić 40 000 widzów, z kolei dane Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) świadczą o tym, że zainteresowanie biletem na mecz wyraziło 79 997 kibiców z naszego kraju, a więc niemal dokładnie dwukrotnie więcej niż pojemność stadionu. Oficjalnie, reprezentacji Polski na mecz z Argentyną przysługuje tylko 3200 biletów.

Koszt najtańszego biletu na mecz fazy grupowej to wydatek rzędu ok. 300 zł, z kolei ok. 950 zł trzeba zapłacić za obejrzenie wszystkich trzech meczów na tym etapie rozgrywek.

Mundial w Katarze – podróż i nocleg

Bilety na lot do Kataru nie są tanie – szacuje się, że lot z Warszawy do Dohy, stolicy państwa-gospodarza rozgrywek, może kosztować nawet nieco ponad 3000 zł w jedną stronę. Sama podróż trwa nieco ponad 5h.

Mimo trudności noclegowych, specjaliści z naszej firmy z chęcią zajmą się przygotowaniem dla Ciebie noclegu dostosowanego do twoich potrzeb. Zastanawiasz się jak dotrzeć do Kataru? W takim razie skontaktuj się z nami – pomożemy Ci z całą organizacją wyjazdu na mistrzostwa. 

Dodatkowo podczas Mistrzostw Świata będą regularne połączenia między Dubajem a Doha – lot trwa ok 45 min – skorelowane z meczami. 

Znajdź najlepsze miejsce dla siebie!

Zapisz się do newslettera i nie przegap żadnego eventu.

.

Integral Special to ekskluzywny produkt podczas gal KSW dedykowany grupom premium.

Poczuj jak to jest być VIP-em na najbardziej prestiżowych galach mma w Polsce i w Europie. Oddzielne wejście, dedykowany stolik w strefie VIP, opieka hostess, spotkanie z legendą KSW, open bar, after-party. A to tylko początek atrakcji. Jesteś gotowy?

Integral Special to ekskluzywny produkt podczas gal KSW dedykowany grupom premium.

Poczuj jak to jest być VIP-em na najbardziej prestiżowych galach MMA w Polsce i w Europie. Oddzielne wejście, dedykowany stolik w strefie VIP, opieka hostess, spotkanie z legendą KSW, open bar, after-party. A to tylko początek atrakcji. Jesteś gotowy?

Światowe legendy futbolu na Twoim wydarzeniu.

Chcesz pograć w piłkę ze swoim idolem? Organizujesz event i chcesz olśnić gości blaskiem gwiazd? Potrzebujesz mówcy, który opowie o swojej karierze sportowej? Dostarczymy wybraną przez Ciebie legendę na Twój event.

Porozmawiajmy

i znajdźmy najlepsze doświadczenie dla Ciebie lub Twojego partnera biznesowego. Możesz do nas zadzwonić: PL +48 501 015 664, UK +44 7723 505 878 lub skontaktować się z nami mailowo: greg@integralpoland.com.​